Статті

Published on November 27th, 2017 | by admin

0

Дрон-рейс: людина проти штучного інтелекту

Лабораторія реактивного руху NASA протягом двох років тестувала автономні безпілотні літальні апарати і як результат своїх експериментів влаштувала гонку між людиною і штучним інтелектом. Доброю новиною є те, що в гонці перемогла людина – але тільки після наполегливих тренувань.

Дослідження було профінансовано Google, а тестові безпілотники, названі Batman, Joker та Nightwing, використовували технологію Tango для аналізу оточуючого середовища в 3D. У тестах брали участь безпілотники, які могли літати зі швидкістю до 130 кілометрів на годину. (Хоча під час гонки швидкості апаратів не перевищували 80 кілометрів на годину).

Проти штучного інтелекту NASA виступив професійний пілот Кен Лоо, який літає під прізвиськом FlyingBear і бере участь в міжнародній лізі Drone Racing. Згідно з повідомленням NASA, штучний інтелект спочатку перемагав Лоо, але тільки доти, поки пілот досконально не вивчив всі особливості траси. «Це безперечно найскладніший трек, з усіх, на яких я коли-небудь літав, – сказав Лоо. – Один з моїх недоліків як пілота – я легко втомлююся. А коли я втомлююся, я починаю губитися, навіть якщо я вже пролетів по цьому треку 10 разів».

Зрозуміло, штучний інтелект не втомлювався, але йому не вистачало інтуїції. «Наші алгоритми протистояли людині, яка літає за велінням серця, діючи інтуїтивно, – йдеться в заяві для преси NASA. – штучний інтелект при проходженні траси вибирає оптимальні кути і швидкості, в той час як людина діє більш агресивно, несподівано, ризиковано ». І людина перемагає. Поки-що.

Які висновки можна зробити? Автономні дрони вже використовуються для ряду завдань, що вимагають рутинного і обережного польоту, наприклад для спостереження і доставки. Ймовірно, штучний інтелект невдовзі зможе «ганяти» так само швидко, як і людина. Однак тут слід враховувати такі складності, як, наприклад, розмиття зображення при русі, яке обмежує розпізнавальні здібності камер і сенсорів дрона. Однак це справа часу і технологій.


About the Author



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑